Avatar

Please consider registering
guest

sp_LogInOut Log In sp_Registration Register

Register | Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —
— Match —

— Forum Options —

Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
besna
July 8, 2011
6:32 am
Avatar
keri
Više čitam, malo pišem
Members
Forum Posts: 0
Member Since:
June 30, 2011
sp_UserOfflineSmall Offline

Барам мислње.: Дали јас сум луда, болна или не знам сто ми е. Пред околу година мојот сопруг работеше за една федерација како менаџер за транспорт. Односно имал многу важна улога.Односно останување до доцна вечер, одење на места каде вообичаено вели дека не ги сака или му се глупави и како наводно тој нејќел да оди ама морало бидејќи така му кажува шефот (зет му кој си има голема добивка од неа) и било важно тие судии или лица да се шетаат односно да им се исполнуваат нивните желби. И кога беше лани во во друг град ај некако но кога си дојде истиот ден ни дојдоа и гости и кажува се фали како одел по ходникот и случајно видел една од тие кошаркарка гола ко од мајка родена , па наредниот ден како отишол да зема потписи за дресот за да му ја даде на нашиот син и како кога отишол до соблекувалната да го земе или однесе дресот ја видел истата кошаркарка пак ко од мајка родена. Потоа кога се јавувавме за било сто да го чуеме или да ни даде некои податоци за нешто за фирмата тој не се јавува и кажува како имало гужва и какао не можел да се јави а после кажа дека имале забава и ја видов сликата каде немаше некоја којзнае колкава гужва и истата блуза му беше целата искапана од вино ко некој да истурил врз него а не дека а тој самиот се покапал(моја претпоставка). Ај тоа пројде ништо страшно не направил само ми беше несвојствено таквата постапка од него. Но потоа истото лето после 1 месец истата работа само во Скопје каде сто живееме. Но сега возеше некоја главна од коршарката (странец). Тој период и сестра ми правеше свадба а тој не беше присутен во ниту еден момент во подготовките ( јас за сестра му во секој момент бев). Тоа не е ни толку важно но еден ден касно вечерта ми се јавува и кажува како ќе си оделе порано дома за да можат утредента да одат фамилијарно во село (нашето село каде што имаме викендица и базен). А јас така лута го прашав кој тоа фамилијарно? И кажува сестра му зет и децата на сестра му и прашувам а јас? Тој вели кој те покани па тебе ете ти си кај мајка ти (во друг град) не можеш да доаѓаш кој ќе те земе.И така се испокаравме и утредента јас си одам дома во Скопје татко ми ме носи порано од тоа што планирав му излегла некоја работа и ништо не земав за јадење и пиење за детето. И му кажувам дека сум во Скопје дома и дека немаме ништо за јадење и пиење а беше недела и немам од каде да купам и му кажувам за да земе кога ќе се врака накај дома . Тие не само што биле во нашето село туку оделе и на друго место и доаѓа сабајле во 3. И се караме и ми изнакажува многу работи од типот па ти која си да доаѓаш? Од кога ти сакаш да доаѓаш во село итн. И како сум јас ненормална ,болна луда љубоморна итн. Па како сум се јавувала по сто пати итн. И случајно ми кажува да му испечатам нешто од работа и да му дадам и гледам пораки на mail од неа како кога ја испраќале на аеродром плачела и ,, како му било криво и нејќел неговите пријатели да плачат и дека нивните солзи го болеле,, или ,,како едвај чека да ја види и да се дружат оваа лето и да му калела на нејзиниот шеф да не праќа никој во Македонија освен неа,, И така караници како смеам да му ги проверувам пораките и сл. Потоа некаде следната година во март повторно истата приказна. Го вика зет му, но сега татко ми го вработи и му вели дека ако може ќе оди. И баш за празникот прочка тој оди со него во Охрид да ги проверувале хотелите кафеаните итн. А го прашував кој ќе доаѓа и каза неколку луѓе кои ги знам но еден детаљ заборави. Кога стигна во Охрид следниот ден кажува дека и таа ......од кошарката главната исто е таму и контролираат и салите каде ќе се игра. Мислев дека ќе полудам и бев многу бесна. И постојано му се јавував (МОЈА ГОЛЕМА ГРЕШКА). И кога си дојде што да ти кажувам расправии караници колку сакаш.

Во принцип мојот сопруг и јас немаме некои кој знае проблеми.Тој во принцип е супер човек паметен, интелигентен добар и многу други особини. Значи не верувам дека ме изневерил но бесна сум што крие работи од мене и сто ме повреди со тие неколку збора кој те покани па тебе, па ти која си да доаѓаш? од кога ти сакаш да доаѓаш во село. Мојата најголема грешка е тоа сто му го проверував мејлот, што му се јавував се почесто сто прави , каде е , со кого е и сл. Кога му реков да не оди повеќе ми рече за инает дека ќе оди но кога татко му го испокара тој рече дека нема да иде. Но по извесно време неговата мајка влијаела на татко му не знам како и татко му му рече да иде тој отиде. И сега е таму ама ич не мие гајле сто сака нека прави само ми е криво дека и за мајка му , татко му и за секој може да направи се ама јас кога ќе му речам не може. Но што е тука е.

Forum Timezone: Europe/Zagreb

Most Users Ever Online: 53

Currently Online:
1 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

Paladin: 18

spyder: 14

veselouKristu: 14

Demi: 13

nadalina: 6

Member Stats:

Guest Posters: 0

Members: 1116

Moderators: 5

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 2

Forums: 12

Topics: 82

Posts: 486

Newest Members:

lamstoresekay, RobertExime, Calvinvic, Bosterbona, Astar, lamstoreselle, fvbznlazijnh, DavidBut, Drakulaalofe, Davidpheri

Moderators: sdkukec1: 206, Daniel: 3, Jelena Kerovec: 0, iva.b: 0, Ana Sekelj: 0

Administrators: